DÜNYADA ÇAY FİYATLARI Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği
Hindistan Kolkata : 1.61 USD/KG
Çin : 3.05 USD/KG
Mombasa : 2.58 USD/KG
Sri Lanka seylan çayı : 3.66 USD/KG
Türkiye : 3.85 USD/KG
ÇAYSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz Kar açıklamalarda bulundu.
ÇAYSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz Kar, Haber61 TV'de Gazeteci-Yazar Osman Şişko'nun konuğu oldu. Mustafa Yılmaz Kar, çay ile ilgili yapılan çalışmalar ve çay üretimindeki son duruma dair değerlendirmelerde bulundu. "ÇAY KANUNU ÇALIŞMASI VAR" Çay Kanunu için çalışma yürütüldüğünüDevamı..
ÇAY KANUNU SEKTÖR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Çay konusunun tartışıldığı her toplantıda her konuşmacı konuşma metninin bir yerinde muhakkak ki;şu ifadeyi kullanmıştır. ‘’Çay sektörümüzün bir kanuna ihtiyacı vardır.’ ’ Toplantıya katılanlar isemuhakkak ki bu talebi başlarını sallayarak onaylamışlardır.ÇAYSİAD olarakDevamı..
ÇAY MÜSTAHSİLLERİNİN DERDİ BÜYÜK
Çay bölgesinde müstahsillerin derdi büyük. Dedelerinin diktiği, büyüttüğü ve onlardan miras kalan tapulu, tapusuz çay bahçeleri şaşırtıcı bir şekilde orman alanı ilan edilerek orman bakanlığına devredildi. Şimdi insanlar şaşırmış vaziyetteler. Çay bahçelerinin oluşturulmasında, çayDevamı..
‘’2030 YILINDA ÇAY SEKTÖRÜMÜZ’’ RAPORU
Çay bir taraftan dünyanın en popüler ve en düşük maliyetli içeceklerinden biri olma şöhretini elinde tutarken, diğer taraftan bir "meta" olarak küresel içecek pazarında, cirosu en yüksek sektörlerden biri olma şöhretini de elinde tutmaya devam etmektedir. Bir araştırmaya göre dünyada günlük üç milyaDevamı..
SİMENA'NIN ÇAY BAHÇELERİ
''SİMENA NIN ÇAY BAHÇELERİ''  ÇAY AĞACININ DOĞU KARADENİZ BÖLGESİNDE TARIM ŞEKLİ OLARAK YETİŞTİRİLMESİNİN DRAMATİK ÖYKÜSÜNÜ ANLATAN BİR ROMANDIR. 1940 LI YILLARDA BÖLGEDE YAŞAYAN HALKIN, ÖZELLİKLE DE KADINLARIN  AĞIR ÇALIŞMA KOŞULLARINI VE ÇAYIN BİR KURTULUŞ SİMGESİDevamı..
TÜRK ÇAYI’NIN ALAMETİ FARİKALARI
Market raflarından bir paket çay satın aldığınızda hangi lezzeti tadacağınızı bilirsiniz. Seksen yıldır çay üretilen ülkemizde seksen yıllık tecrübeye sahip çay sektörümüz muhtemelen size bu güne kadar olumsuz anlamda hiç bir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Satın aldığınız her paketDevamı..
ÇAY SEKTÖRÜ MÜSTAHSİL ANKETİ ( 2018 )
Türk çay sektörü 1940’lı yıllarda kendisi için yazılan misyonu başarı ile yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Bu gün çay tiryakileri bu çalışmalar neticesinde damak tatlarına uygun kaliteli ve yerli çay içebilmektedirler.Son yıllarda dünyadaki gelişmeler, tüketicilerin organik ürünDevamı..
TÜRK ÇAYI NEREYE GİDİYOR
1937 DE KURULMAYA BAŞLAYAN ÇAY BAHÇELERİMİZİN ÜRETİMİNİ ARTIRMAK ADINA YILLAR SONRA KİMYASAL GÜBRE KULLANIMI İLE TOPRAK YAPISINI BOZDUĞUMUZ GİBİ ÇAYIN ORGANİK OLMA ÖZELLİĞİNİ DE KAYBETTİK. 1984 YILINDAN SONRA ÇAYIN ÖZEL SEKTÖRE AÇILMASINI ÇAY KANUNU İLE DESTEKLEYEMEDİĞİMİZ İÇİN TİCARİDevamı..
ÇAY ALANLARI GENİŞLİYOR
Son dönemlerde çay sektörümüzü meşgul eden en önemli konulardan biri ‘’çay alanlarının yenilenmesi’’ meselesidir. Bu alanda görüş bildirenlerin çoğunluğu çay alanlarının hemen yenilenmesi gerektiğini savunurken, daha az sayıda kişi de, çay ağaçlarımızın söylenildiği kadaDevamı..
Çin’de Çay üretimi kronik olarak kötüleşmesine rağmen, 2017 yılı çay sektörü için iyi bir yıl olmuştur. Dünya çapında artan tüketim, piyasaya sürülen birçok yeni ürün ve dünya çapında açılmakta olan yeni mağazalar bu sonucu sağlayan etkenlerden olmuştur. Çin, dünyada çay üretenDevamı..
BAŞKANIN YAZISI
YENİ ÇAY SEZONUNA GİRERKEN

Erdal SARAL

ÇAY TV/ MUSTAFA YILMAZ KAR/2019


MUSTAFA YILMAZ KAR RÖPORTAJI 2017
BÖLGE GÜNDEMİ - 28.11.2023
MUSTAFA YILMAZ KAR

KAÇAK ÇAY KONUSUNDA TRT RADYO RÖPORTAJI
ERDAL SARAL - 12.03.2015

TRT RADYO RÖPORTAJI
MUSTAFA YILMAZ KAR - 14.03.2015
KÖŞE YAZILARI Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği
Mustafa Yılmaz KAR
ÇAY KANUNU SEKTÖR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
29 Kasım 2023 Çarşamba
Kenan BİLGİN
ÇAY KÜLTÜRÜ NASIL YERLEŞTİRİLİYOR?
20 Mayıs 2015 Çarşamba
Servet Mete
TÜRK ÇAYI NEREYE GİDİYOR
28 Şubat 2020 Cuma
Fotoğraf Galerisi Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği
Döviz Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği
Üye Girişi Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği
Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği | www.caysiad.org.tr © 2024 .