Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik

Çaysiad, kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için kişisel bilgilerinizi (isim, email, adres, vb.) sizlerden talep etmektedir. kullanıcının sisteme girdiği tüm bilgilere sadece kullanıcı ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece kullanıcı değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Yasal olarak belirlenen çerçevede toplanan ve saklanan bu bilgiler kullanıcı profillerine yönelik  özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik Kullanıcı “sınıflandırma” çalışmaları için sadece Çaysiad bünyesinde kullanılmaktadır. caysiad, alışveriş süresince topladığı bilgileri, kullanıcının haberi  ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve satmamaktadır.

kullanıcının sisteme girdiği tüm bilgilere sadece kullanıcı ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece kullanıcı değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunluluğu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileri, hiçbir şekilde 8ktasarim.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin 8ktasarim.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Güvenlik

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı, çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin "http://...” biçiminde değil, "https://...” biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.