Anasayfa / HABERLER / ÇAYSİAD’ İHRACAT GENEL MÜDÜRÜ VEYSEL PARLAK’I ZİYARET ETTİ
ÇAYSİAD’ İHRACAT GENEL MÜDÜRÜ VEYSEL PARLAK’I ZİYARET ETTİ
Paylaş :         Yazdır
Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları DerneğiGenel sekreterimiz Mustafa Yılmaz Kar ve Başkan Yardımcımız Servet Mete, ‘Yaş Çay Bizim İşimiz’ projesi kapsamında görüş alışverişinde bulunmak ve değerlendirmelerini almak üzere İhracat Genel Müdürü Veysel Parlak ı ziyaret ettiler.

Bir kaç aşamadan oluşan ve nihai hedefi çay ihracatı olan ‘Yaş Çay Bizim İşimiz’ projesinin ilk aşaması olan eğitim bölümü için destek istediler.

'Çayın tanıtımı nokasında destek verebileceklerini belirten İhracat Genel Müdürü veysel Parlak, birçok alanda dünya markası olmak isteyen firmalara özel destekler verdiklerini, ürünlerini tanıtmak isteyen firmalara ise tanıtım destekleri yanısıra kira ve fuarlara katılma destekleeri de verdiklerini belirtti. Çayda da bu desteklerin var olduğunu ancak, şartların oluşturulması gerektiğini vurguladı.'

‘Yaş Çay Bizim İşimiz’ projesinde başarıya ulaşabilmemiz için, çayda kalitenin artırılması, hijyen konusunda aşama kaydedilmesi ve üretilen malın uluslararası piyasalarda tanıtılması gerekiyor.

Dünya standartlarında çay üretilen ülkemizde, pazarlamada hedef kitlenin yurtiçi olması yüzünden uluslararası piyasalarda pazarlama tekniklerinden yararlanarak müşteri portföyü oluşturamadık.

Çaysıad yeni dönemdeki çalışmalarını 'Yaş Çay Bizim İşimiz' projesi ile bu alana yönlendirdi.

Projenin kamuoyuna tanıtımının ardından bu alandaki çalışmaların yoğunluk kazanması bekleniyor..


Fotoğraflar :
Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği
Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği | www.caysiad.org.tr © 2021 .