Anasayfa / HABERLER / İŞKUR' DA ''YAŞ ÇAY BİZİM İŞİMİZ PROJESİ'' TOLANTISI
İŞKUR' DA ''YAŞ ÇAY BİZİM İŞİMİZ PROJESİ'' TOLANTISI
Paylaş :         Yazdır
Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları DerneğiArakl' dan 'Yaş Çay Bizim İşimiz Projesi' için yapılan müracaatların nasıl artırılacağı konusunda İşkur' da toplantı yapıldı. İlk aşamada 24 müracaatın alındığı, bu sayının artırılması potansiyelinin bulunduğu ve bu potansiyelin istihdama nasıl dönüştürülebileceği tartışıldı. Toplantıya İşkur İl müdürü Mustafa Sezgin, Araklı Çay fabrikası Müdürü Fahrettin Çebi, Müdür yardımcısı Dursun Ali Kumaş, İşkur  kısım müdürü Servet Kaba ve Çaysiad genel sekreteri Mustafa Yılmaz Kar katıldı.

2016 yılında pilot bölge olarak seçilen Of da başlayacak olan proje kapsamında ilk yıl  için tahsis edilen 250 kişilik kadronun Trabzon il ve ilçelerinden karşılanması hedeflenmektedir. Eğitimlere katılanlar çay sezonunun başlaması ile istihdam edilecekler. Bu aşamada Araklı Çay fabrikası Müdürü Fahrettin Çebi ve Müdür yardımcısı Dursun Ali Kumaş, iş müracaatlarının artırılması için ne yapılabileceği yönündeki görüşlerini  beyan ederek, Araklı da projenin tanıtılması için yapılan toplantıya verdikleri destek de olduğu gibi, daha fazla müracaatın alınması noktasında da destek vereceklerini beyan ettiler.

İŞKUR Trabzon İl Müdürü Mustafa Sezgin ve Kısım Müdürü Servet Kaba da, iİŞKUR' a iş müracaatnda bulunan tüm müracaatcılara mesaj göndererek proje kapsamında bilgilendirilmelerinı sağlayacaklarını ifade ettiler.Çaysiad | Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği | www.caysiad.org.tr © 2021 .